Archive

Jakub Čech, Jan Dobrovský, Luděk Hudec

11. 9. — 20. 10. 2019
Share exhibition:
frame
Foto Jan Dobrovský

Works on display (a selection)

Jakub Čech

*1973
Absolvent FAMU, oboru Zvuková tvorba (2001). Pracuje jako zvukový mistr. Je držitelem šesti Českých lvů za nejlepší zvuk a členem ČFTA. Fotografii se věnuje amatérsky jako protiváze svého jinak nevizuálního oboru. Nadšený chodec dlouhých tratí (nejen) po horách (Camino, Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail...). Autor dvou knih Jakubův cestovní deník (1 a 2).

Jan Dobrovský

*1960
Člen prestižní skupiny 400 ASA, která se orientuje na dokumentární fotografií. Při natáčení filmu Nabarvené ptáče byl oficiálním fotografem. Vyučil se krmičem dobytka a pracoval v mnoha dělnických profesích. Fotografovat začal už koncem sedmdesátých let. Publikoval v samizdatových periodikách, pořádal bytové výstavy fotografií a výtvarného umění a vydával literárně umělecké sborníky. Byl spoluzakladatelem samizdatových Lidových novin, členem jejich redakce, fotografem a organizoval jejich výrobu. Po roce 1989 řídil zpravodajství v Československé a České televizi. V současnosti investuje do energetiky, stavebnictví, chemického průmyslu a do vědy a výzkumu v medicíně a biotechnologiích. Ve fotografii se zabývá převážně černobílým dokumentem. V posledním roce vydal knihu s názvem “Families”, o životě romských rodin na severu Čech. Je autorem knihy svých fotografií Nabarvené ptáče s podtitulem Reality in fiction. Poslední jeho výstavou byl společný projekt 400 ASA v Národní galerii ve Veletržním paláci.

Luděk Hudec

*1961
Absolvent FAMU, katedry střihové skladby (1985). Filmový střihač, dramaturg, pedagog FAMU, člen ČFTA. Jak sám říká, stříhal kromě ovcí snad úplně všechno. Rozpětí jeho práce sahá technologicky od 16 a 35 mm filmu přes páskové lineární systémy až k nelineárnímu digitálnímu střihu, či střihu v přenosových vozech a žánrově od reklam, videoklipů, přes dokument, celovečerní hrané a animované filmy až k multivizuálním projektům. Jako režisér má za sebou několik reklam, filmových trailerů a dokumentárnich filmů. Je držitelem Českého lva i mnoha jiných ocenění. V posledních letech se v rámci svého cestování stále častěji odreagovává a baví fotografováním, a to jak napovrchu, tak i pod mořem.

GalleryVáclav Špála

Galerie Václava Špály

Národní 30, 110 00 Prague 1, Czech Republic

Open daily 11 AM – 7 PM

Closed: 24. - 26. 12., 31. 12. a 1. 1.

E-mail: info@galerievaclavaspaly.cz


Admission 40 CZK
For students 20 CZK

/ seniors and disabled holders 50% discount

Newsletter


I give consent to the processing of my personal data that I disclose to PPF Art a.s. in connection with this request. I give my consent to the extent described in the section „Privacy Protection“. I affirm that in the section „Advice on Rights“, I have familiarised myself with the rights that I enjoy in respect of my personal data.